Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Novinky


16.2.2009 Srdečně jste zváni na Závody Štípa 2009 pořádané 25.4.2009 na štípském hřišti. Více info: www.zavody.websnadno.cz

1.1.2009 Přejeme vše nejlepší v roce 2009 a mnoho úspěchů
 20.12.2008    Vánoční pochod se psy

Jerrynek šel téměř celou dobu po boku Renči jako velký vzorňáček. Byl velice hodný =o)


23.11.2008     Tréning - JuniorHandling, vystavování

Sešli jsme se s Denčou, abychom Jerryho připravili na únorovou MVP v Brně. Pohyb není nutno řešit, ale spíš u něho musíme vyřešit postoj. Občas se nám to i povedlo, ale musíme na to přijít. Hodilo by se nám, kdyby vystavovatel měl tak minimálně 3 ruky =o) Ale na to časem přijdeme...

17.11.2008     Pochod se psy - KK Argus

Zúčastnili jsme se skvělého pochodu s pejsky pořádaný opět námi - argusáky. Sešla se úžasná partička lidí i pejsků. I když jsme měli občas problém se orientovat v terénu, tak jsme spoléhali na naše instinkty a někdy i na instinkty našich pejsků =o) Nakonec jsme vždycky našli cestu a v pořádku jsme se všichni vrátili zpátky na cvičák. Počasí celkem dobré, jen jsme pak přišli jako prasátka, protože tam bylo hodně bahna, ale aspoň se pejskové pořádně vyřádili. Po 8 km trase jsme si všichni zasloužili pořádný odpočinek :-)

Jerrynek šel poslušně skoro celou dobu u Renči a ani se moc nevzdaloval. I přesto šla na něm ke konci znát únava :-)

 

Další pochod, tentokráte Vánoční, se pořádá v sobotu 20.12. a na něj navazuje Vánoční večírek. Už se moc těšíme!

23.8.2008     Oficiální závody agility Zlín.

Na poslední chvíli jsme se přihlásili na naše první oficiální závody pořádané naším klubem Argus. Měla jsem sice závodit celý víkend na Mistrovství republiky mládeže, ale Sam je pokousaný, tak je doma... Jerrynek byl o to nadšený, že někam jede =o)

Zúčastnili jsme se role pořadatele. Sraz byl proto ráno na příluckém cvičáku, kteří nám zapůjčili jak plac, tak i překážky. Zažádali jsme si i o výkonostní průkaz na příští závodění.

První se začínalo Openem. Jerry běžel hezky, nebýt tunelu, který byl před šikmou překážkou. Nenapadlo mě, že Jerryho tak vytlačím, a tak vběhl do druhé díry tunelu. Přišlo mi zbytečné jít po druhé straně a tak se nám to stalo osudným. V této trase byl slalom se šikmým náběhem a přijatelnější bylo jít po pravé straně. I když to byl risk, protože to nám tolik nejde. Koneckonců už jsme byli diskvalifikováni, tak to bylo jedno. Jerry se v něm loudal jako šnek. Pak jsme to nějak doběhli...

Druhý běh byly zkoušky. Tedy kategorie LA1. Trasa byla pěkná, ale na Jerryho poněkud těžší. Opět tam kde jsem to vůbec nečekala, tak tam byl problém, ale naopak nějaké sekvence se nám moc povedly, ale stejně to byla diskvalifikace. Slalom už byl na levou stranu a Jerrynek ho skákal moc pěkně...

Poslední běh byl až v odpoledních hodinách a Jerry už byl mnohem unavenější, což se projevilo i na závodě - Jumpingu. Jerry utíkal z parkuru za psama a tím mě teda hodně vytočil. Už chápu majitele některých psů kníračů, že moc neběhají agility... Když se pes rozhodne, tak jde prostě pryč. Jerryho prostě napadlo jít za psama. Utekl mi asi třikrát, přičemž jsem pak neměla sílu se vrátit a dokončit parkur. Nojo, prostě knírač a k tomu další diskvalifikace.

Zjistila jsem až časem při závodění agility a hlavně začátky u Jerryho, že mi tak nevadí diskvalifikace, ale naopak se ráda poučím z chyb a příště to bude zase o něco lepší. Myslela jsem si, že mě to bude mrzet, že jsme nedoběhli, ale nevadí mi to - teda až na útěk z parkuru... Spíš chci zapracovat sama na sobě a především na souhře, která je při tomto sportu nejdůležitější.

Závody hodnotím na jedničku s hvězdičkou - skvělá organizace (musíme se pochválit), nádherné a bohaté ceny (díky sponzorům), ... Fakt jsem si tyto závody parádně užila, i když jsme tam makali - ale aspoň jsme se nenudili a rádi přiložili ruku k dílu. Jsem naprosto spokojená a těším se na další =o)

 

17.8.2008     Neoficiální závody agility Holešov.

Dneska jsme jeli spolu s Jardou a Renčou a ostatními Argusáky na neoficiálky do Holešova. Po nepříjemnosti u prezence (zapomněli jsme na očkování) jsme se usídlili. Počasí bylo jako aprýlové - horko, občas chladno... Pro psy to bylo ale ideální. Pak následovala hra - asi deset překážek (skočky, tunely a v půlce trasy byl barel, který se měl obejít. Nyní se ukázala všestranost závodníků). Protože jsem prošvihla prohlídku, běželi jsme ,,naostro", což podle toho vypadalo, ale naštěstí se to nijak nehodnotilo. Spíš to byl závod jen tak na rozběhání. Každý účastník dostal dobrůtky pro pejska i pro sebe. Dále se běhal Jumping. Jerrynek běžel moc krásně, myslela jsem si, že jsme měli jedno odmítnutí, ale nakonec jsme doběhli čistě. Jerrynek byl moc šikovný a získal za to nádherné 3.místo z celkových 14 účastníků =o) Byla jsem naprosto nadšená... Druhý běh, tedy Open, byl o něco horší. Zjistila jsem, že musím na Jerryho (narozdíl od Sama) změnit techniku především slovních povelů. Hold to je velký rozdíl ve vedení a musím se změnit já sama. Tento běh jsme doběhli s diskvalifikací, protože jsem zaváhala s provedením rychlé otočky. Nevadí, dopříště se určitě polepšíme. Potřebujeme spolu víc a víc zkušeností =oP

Sekce Výstavy, zkoušky, agility

 

20.7.2008     Zkoušky agility Zlín.

Vzala jsem Jerryho jako předskokana na 2x zkoušky agility ve Zlíně. Soutěžili jsme v kategorii LA1. Nebýt mého zaváhání při obratu v prvním parkuru, tak jsme doběhli čistě. Ale ne vždy se povede =oP Druhý běh o něco horší, protože už nebyl tak jednoduchý, takže Jerry pak vybíhal kam se mu zachtělo. 

Jerrynek mě moc překvapil, jak vnímal, protože na takovém závodě ještě nikdy nebyl. Čekala jsem, že ho budou zajímat ostatní věci, jen já ne, ale naštěstí jsem se mýlila. Dával pozor a vůbec neměl snahy odbíhat z parkuru, což mě velice mile potěšilo. Už jsme přihlášení v srpnu na neoficiální závody do Holešova, tak uvidíme, jak se bude dařit.

14.-18.7.2008      Příměstský kynologický tábor Zlín.

I letos jsme byli na Příměstském kynologickém táboře ve Zlíně. Vyhráli jsme 1.místo za Agility-pokročilí , 6.místo Poslušnost- pokročilí a 1.místo za Karneval masek (Pat a Mat) 

5.-13.7. Jerrynek absolvoval s Renčou Obranářský tábor v Ošíkově, kde mimojiné úspěšně složil zkoušku ZZO. Velice jim gratulujeme. 

15.6. Jerry se zúčastnil Klubových závodů v poslušnosti - v kategorii mírně pokročilých: 78bodů z 90b, takže 11.místo ze 14! Gratulujeme Renči.

31.5. Jerry získal na výstavě v konkurenci 4 psů VD.

24.5. Speciální výstava v Brně - VD

18.5. Jerry soutěžil na IV. ročníku Závodů HafHaf klubu ve Štípě, které se skládaly z poslušnosti, agility a vystavování. Agility jsme vyhráli, takže jsme si odvezli super ceny =o) Více v sekci Výstavy a zkoušky

Podrobné výsledky na www.zavody.websnadno.cz

17.5. Proběhla Oblastní klubová výstava + bonitace ve Frýdlantu nad Ostravicí. Jerry získal krásný posudek a titul V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz a zároveň byl uchovněn. Blahopřejeme.

13.4. Jerry se zúčastnil NVP v Ostravě. V kruhu získal s Deniskou krásný titul V2, res.CAC. Blahopřejeme, moooc jim to slušelo =o) Více výstavy..

7.4. O víkendu se chystáme na NVP v Ostravě. Posuzovat bude Oldčich Zapletal v kruhu č. 7. Zde je rozpis:

Knírač střední černý         ..... 13
              psi
                  mezitřída   1794 - 1795              ..... 2
                  otevřená     1796 - 1796               ..... 1
                  vítězů          1797 - 1799               ..... 3
              feny
                  mladých       1800 - 1801               ..... 2
                  mezitřída     1802 - 1803               ..... 2
                  otevřená     1804 - 1805               ..... 2

                   vítězů         1806 - 1806               ..... 1                                                                                                       

7.4. Jerry se 30.března zúčastnil NVP v Nitře. Získal ocenění VD. Známka nás trochu zklamala, ale my si to vynahradíme v Ostravě. Posudek:

2 roky starý pes, správný typ, správná hlava, dostatečný krk, měl by mít rovný horní hřebet, průměrné zaúhlení, vzadu na nohách by měl být více osvalený, dobrý temperament.

27.3. Aktualizace stránek, především Akcí

     

24.3. se zúčastníme Velikonočního pochodu se psy, více na www.kkargus.tym.cz

 

     

21.3.2008 Dnes jsme trénovali JuniorHandling ve složení Anet+Jerry, Denča + Sam a Míša Vlčková + štěně zlatého retrívra Lex. Jinak jsme zkoušeli i poslušnost a agility.

       

2.2.2008 Přidána Fotogalerie se 37 fotkama =o)

         

2.1.2008 Jerry se zúčastnil MVP Trenčín na Slovensku.  V mezitřídě získal ocenění Výborný 1, titul CAC pod vedením zkušené handlerky Anety Krčmové.

Dále jsme byli na tréninku handlingu foto na www.chodak.rajce.net

Byla také vložena informace o Krytí Jerryho. Na stránečkách přibylo spoustu nových fotografií př. aktivity, zkoušky, výstavy a také výsledek ze Trenčína.

 
 
 
                                        Ankety:
                          
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek